— Повільніше! — попередив револьвер. Ясна річ, «Рено» уповільнив хід.
Нарешті водій до такої міри призвичаївся до свого становища, що почав навіть говорити:
— І трапилося ж таке саме зі мною… Моє щербате щастя! Пристукнеш мене, брате, або, ще гірше, приїду додому після дванадцятої. І знов не висплюсь. Жінка мене причепурить; аж блідне від страху, що я за дівками ганяюсь.
Він провадив цілком однобічну розмову, бо револьвер позаду не підтримував діалога.
— А кажуть у Варшаві, — знов почав з розпачем шофер, — ніби щось зле тиняється по місті… Навіть в «Експресі» писали… Ах, ці злі люди, смерті на них немає. І мусило ж таке трапитися саме зі мною…
— Звертай ліворуч! — почувся голос позаду, і шофер звернув ліворуч без слова протесту.
Так вони проїхали міст Понятовського і потонули в гущавині вулиць Саської Кемпи. Шофер не впізнавав вулиць; він механічно звертав і механічно пригальмовував, доки не почув за собою коротке: «Стій!» Потім: «Повертай, і щоб тебе зараз же тут не було!». До спини його перестав доторкатися метал, а позаду рипнули дверцята. Шофер швидко розвернувся на досить широкій вулиці. На клаптик секунди фари «Рено» бризнули світлом на невисоку постать якогось немолодого пана в котелку та з парасолькою. Шоферові спало на думку, що можна було б спитати в нього, хто вискочив з машини, але він зараз же відкинув цю думку. «Таку миМру питати?» подумав собі, швидко дав газу і помчав у напрямі Французької вулиці, щасливий, як ніколи в житті.
Пан з парасолькою рушив швидкими кроками до провулка, де зупинилися дві машини. Його відокремлювало від них, може, з двісті метрів. За кілька хвилин він вже стояв біля хвіртки в живоплоті, оздобленої залізною граткою; збоку була табличка з двома кнопками. Це означало, що хвіртка відчиняється, тільки коли натиснеш дзвінок до однієї з двох квартир. Пан у котелку окинув допитливим поглядом гарну віллу: лише у великому вікні, яке виходило на терасу на першому поверсі, горіло світло. Він зробив кілька кроків убік, став навшпиньки і простяг руку якомога вище вгору: так і є — над живоплотом тягнувся колючий дріт. Пан з парасолькою старанно застебнув сюртук, глибше насунув на голову капелюх і ручкою парасольки зачепився за дріт над живоплотом. За кілька секунд він уже був по той бік огорожі. Докладно обстеживши газон біля стіни під терасою, він з задоволенням знайшов на ній тонкі дерев'яні поперечини для дикого винограду, який де-не-де пнувся тут угору, скинув черевики, ще міцніше насунув котелок на голову і сперся ногою об ринву. Перша поперечина зл. амалася з сухим, але тихим тріском. Проте, він устиг уже зачепитися ручкою парасольки за надійний виступ над вікном першого поверху і повиснув на височині двох метрів над землею. Кілька кумедних, але енергійних рухів допомогли йому знов стати ногою на ринву: він зараз виглядав, як цирковий клоун, неймовірно смішний, але водночас чудово натренований. Нарешті якась поперечина витримала його вагу. Пан з парасолькою швидко пересунув ручку свого допоміжного знаряддя па залізну балюстраду тераси і піднявся нагору.
«Але як потім злізти вниз?..» тривожно подумав він, важко дихаючи. Руки й убрання його були вкриті рясним пилом, та він не звертав на це уваги. Обережно наблизився до вікна, — воно було щільно причинене. Але між завісами залишилася шпарина, завширшки сантиметрів з тридцять. Лагідне, темнозолоте світло наповнювало кімнату, приглушений гамір розмов долинав з-за вікна. Пан з парасолькою не міг розібрати слів. Він бачив чотирьох мужчин, які сиділи в кріслах і високо підносили келихи з шампанським, в той час як п'ятий стояв посередині й щось промовляв. Невідомий жадібно вдивлявся в цю картину. Він знав усіх присутніх, принаймні з вигляду, і намагався з'ясувати ступінь залежності, який існував між ними; мозок його працював поспіхом, силкуючись вгадати невидимі нитки, які єднали цих п'ятьох між собою.
Раптом високий чоловік з темним обличчям обернувся до вікна. Пан з парасолькою помертвів. По його гута-перчопому комірці покотилися краплі поту. Високий підійшов до вікна й опустив штори, які зовсім приглушили відгомін розмови. Пан з парасолькою знов примостився так, щоб бачити: у вузькій смузі золотого світла видко було вже тільки постать високого чоловіка з темним м'ясистим обличчям; вираз його свідчив, що ця людина не зносить ніяких заперечень. В руці високий тримав розгорнений «Експрес вєчорни», трусив ним і промовляв щось з величезною енергією. Розумний, хитрий усміх осяяв раптом обличчя пана з парасолькою.
— Ясно, — тихенько промовив він. — Це зовсім ясно. Думки його укладалися в стрункий, логічний ряд.
«Теба ще дістати сьогоднішній «Експрес», подумав він і почав спускатися вниз. Це було не так просто. Він боляче подряпав собі обличчя, зламав двоє нігтів, роздер сюртук на лікті і аж тоді опинився знову на вулиці.
Коли витягнений Робертом Крушиною корок стрельнув просто в голову Льови Зільберштейна, той навіть не дуже образився.
— Що вдієш? — потер Льова вражене місце. — Валлійським князем він ніколи не буде, цей Бобусь. Звідки йому апаш, як поводяться з шампанським?
— Панове, — гукнув Меринос, підносячи келих з шумким золотистим плином, — п'ю за наші успіхи!
— Чи треба нам устати? — спитав з холодною усмішкою Вільга.
— Сто літ, сто літ, — почав метикований щодо іменинних звичаїв Метеор.
— Заткни пельку, — твердо кинув Меринос, і всі зрозуміли, що мова йтиме про серйозні речі.
— Досить забави, — заявив Меринос і повів темними очима навколо.